Caner Bulut

16 Mart 2023

Kendini aş

İçerisinde bulunduğun kişisel, maddi veya başka sorunlar, açıkçası kimsenin umrumda değil. Eğer sorunlarına takılırsan zaman akıp gidecek, ne sen istediğin yerde olacaksın, ne de sorunların bitecek.
Read more

15 Aralık 2022

Öğrenci etkinlikleri

Tek başına paranın ya da konumun bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum. Eğer daha iyi bir gelecek istiyor isek deneyimlerimizi paylaşmak, ilham vermek zorundayız.
Read more

01 Aralık 2022

Sadeleşme

Gerçekten yapmakta olduğum bu işi yapmalı mıyım? Bu iş uzun vadeli planlarıma katma değer sağlar mı? Bunun gibi sorular zaman kazanmak ve daha iyi odaklanmak açısından değerli sorulardır.
Read more

20 Ekim 2022

Toplantı bataklığı

Girişimcinin zamanını en çok çalan şeylerden birisi toplantılar. Amacı olmayan her türlü toplantıdan olabildiğince uzak durmak gerek.
Read more

17 Ağustos 2022

Deneyime saygı

Tüm yolları denemek zorunda değiliz, çevremizdeki deneyimli insanlar çok değerli kaynaklardır. Onlardan akıl almak, deneyimlerinden öğrenmek bize hız kazandırır.
Read more

10 Ağustos 2022

Girişiminin kölesi olma

Kendimizi işimize adadığımızda tüm detaylara hakim olmak, her şeyi kontrol altında tutmak için oldukça fazla efor harcıyoruz. Peki bu kadar efor harcamak, ya da her şeyin içine dahil olmaya çalışmak başarıyı getir mi?
Read more

26 Nisan 2022

Zamanı bahane etme

Kime sorsanız yeni bir işe başlamak, kitap yazmak ya da müzik aleti çalmak gibi isteklere sahiptir. Fakat çoğu insan günün buna yetmediğini savunur.
Read more

10 Nisan 2022

Sakın erteleme

Ertelediğimiz her konuşma, kaçındığımız her olumsuz süreç dikkatimizi çalan bir objeye dönüşür. Yol alırken en önemli kaynağımız zamanımız ve odağımız.
Read more