Caner Bulut

28 Temmuz 2022

Yazılım kampı ve akademi

Geçtiğimiz hafta yazılım kampımızı tamamladık. 

Türkiye’nin farklı bölgelerinden öğrenci arkadaşlarla tempolu bir ay geçirdik. Onları kampa alırken amacımız kendilerine güvenmelerini, ekip olarak çalışabilmelerini ve küresel sorunlar hakkında düşünebilmelerini sağlamak idi. Onlara küresel bir sorun verdik, grupları oluşturduk ve çözüm üretmelerini istedik. İhtiyaçları olan ortamları sağladık. Sonra onları özgür bıraktık. 

Harika şeyler oldu.

Girişim kıvamında 4 proje ile karşımıza geldiler. Sunumlarını keyifle dinledik. Hepsi ürünlerine, ekiplerine sahip çıktılar. Burada Argenova’daki mentörlerimizin de büyük katkıları var. 

Bu başarıyı kutlamak için bir yemek organize ettik. Yemekte öğrenci arkadaşlarımızı daha yakından tanıma imkanı edindim. Gelecek hayallerini ve kamp ile ilgili fikirlerini dinledim. Şunu gördüm ki onlara güvenmemiz aramızda harika bir bağ oluşturdu. 

Yazılım kampı tamamlandı belki ama bu bağın hiç kopmayacağına eminim.

Bugün Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği "Limitless Makers" isimli etkinlikte bir lise öğrencisi "Argenova Akademi’ye sadece üniversite öğrencilerini mi alıyorsunuz? Biz de katılmak istiyoruz" diye sorunca şunu gördüm; insanlara dokunmak, değer vermek ve onların daha iyisini yapabileceklerine inanmak ve onları da inandırmak gerekiyor. 

Kısacası;

Önce doğru insanları bulmalı, sonra onlara güvenmeliyiz. 

Sevgi ile.