Caner Bulut

08 Mayıs 2022

Staj deyip geçme

Öğrencilere dokunmak, geleceklerine katkı sağlamak ve onlara ilham vermek için yıl içerisinde öğrenci zirveleri, teknik geziler, sponsorluklar vb. gibi birçok etkinliğe katılıyoruz. Bunların arasından beni en çok heyecanladıranı her yıl düzenlediğimiz staj programları.

Neden mi?

Çünkü staj programlarını asla sıradan yapmak istemiyoruz. Her yıl staj programına  yeni bir şeyler katarak, öğrencilere yeni yetkinlikler kazandırmak, unutamayacakları bir staj deneyimi yaşatmak en büyük hedefimiz. 

Bu yıl çıtayı biraz daha yukarı taşıyacağız. Arkada bu program için hazırlıklar yapan harika bir ekip var. 

20 öğrenci ile, uzaktan (remote) gerçekleşecek staj programında Türkiye’nin farklı yerlerinden yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen mühendis adaylarına fırsatlar sunacağız. Yazılım geliştirme, devops, proje yönetimi, etkili iletişim, takım çalışması, sunum teknikleri gibi birçok alanda deneyim kazanmaları için eğitim ve destek vereceğiz.  

Alanında profesyonel iş insanları ile öğrencilere katkı verecek eğitimler organize etmek, her haftaya bir eğitim koymak istiyoruz.

Öğrencilerin gerçek bir çalışma hayatını simüle edebilmelerini ve takım olarak çalışabilmeyi deneyimlemelerini istiyoruz. 

Dahası var :)

Staj sonrası öğrenciler ile bir yemekte buluşacağız.   

Tüm bunları neden mi yapıyoruz, çünkü alanında yetkin gençler yetiştirmek istiyoruz. 

Sevgi ile.