Caner Bulut

06 Ekim 2022

41. Yazılım Komitesi

Bu hafta Gebze bölgesi için heyecanlı bir hafta oldu. Gebze Ticaret Odası seçimleri nedeni ile bölgede ciddi bir çalışma vardı. Ziyaretler, aramalar ve koşturmacalar derken 4 Ekim'de seçimler yapıldı ve sonuçlar açıklandı. 

Türkiye’nin en büyük odalarından birinde, yazılım sektörü ayrılarak kendisini temsil hakkına kavuşuyor. Bu, Nail Çiler başkanımızın ve 19.komitede bunun için çalışan arkadaşlarımızın büyük bir başarısı. Herkesi tebrik ediyorum.

Gebze, içerisinde 4 Teknoparkı ile Türkiye’de yazılım ve ar-ge çalışmalarının en yoğun yapıldığı yerlerden birisi. Bir çok başarılı girişimin yanında bölgede TOGG ve LOGO gibi çok büyük teknoloji şirketleri faaliyet gösteriyor. Gebze Teknik Üniversitesi ve bir çok sanayi bölgesi ile büyük bir potantiyeli içerisinde barındırıyor. 

Bu nedenle Oda seçimleri epey bir hareketli idi. Özellikle en büyük çekişme 41. yazılım komitesinde oldu. Saygı ve sevgi içerisinde süreci tamamladık.  

Çok sıkı bir çalışma sonucunda seçimi kazandık, bölgede yazılım sektörünü temsilen Argenova, Oda Meclisi'nde yer alacak. 

Bölgemizdeki yazılım sektörünün sorunlarını, projelerini ve geleceğini Gebze Ticaret Odası Meclisinde gündeme taşıyacağız. Ekosistemi daha aktif nasıl çalıştırırız konusunda herkesle iş birliği ve fikir paylaşımı yapacağız. 

Bana soruyorlar, bu kadar yoğunluğun arasında bu tür faaliyetleri neden bu kadar önemsiyorsun diye, 

Cevabım belli,

Işık yok diye şikayet etmek yerine, ışık yakmaya çalışmak gerek. 

Sevgi ile.